Stadttraum 8

Zaspali sme a sníval sa nám taký sen. Zem, ktorá je pod nami si uvedomila, že je živá a začala bujnieť. Chcela nás zo seba striasť a preto poslala zvery, ktoré nás mali vystrašiť a donútiť ujsť. Keď sme sa však prizreli bližšie- metrové hady boli bez jedu, revúce levy sa zmenili na malé myšky,Continue reading “Stadttraum 8”

Zaspali sme a sníval sa nám taký sen.

Zem, ktorá je pod nami si uvedomila, že je živá a začala bujnieť. Chcela nás zo seba striasť a preto poslala zvery, ktoré nás mali vystrašiť a donútiť ujsť. Keď sme sa však prizreli bližšie- metrové hady boli bez jedu, revúce levy sa zmenili na malé myšky, nebezpečné medúzy boli iba plastové sáčky a diviaky bez prúžkov obyčajné prasiatka. Smejeme sa jej. Nadhadzuje sa prudšie a zrazu sa všetko otáča. Padáme smerom do neba. Je tekuté a máme pocit, že nás zalial oceán. Oteplieva sa a pršíme naspäť na Zem ako dážď. Všetko sa začína odznova a opakuje nespočetne veľa krát. Prejde večnosť. Jej koniec ohlási policajná siréna.

A tam sa ôsmy sen končí.

***
I have heard that past week in Vienna an UK diplomat was hunted by a wild pig in Lainzer Tiergarten, a mouse alarmed police by activating alarm in a bank in Hietzing, police was fighting a meter long snake on playground in 2.district and a girl fell into water close to Kaisermühlenbrücke. And that is a fact.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s