Stadttraum 10

Zasnęliśmy i wyśniliśmy taki sen. W Simmering okna żarzyły zza przysłoniętych zasłon. Czuliśmy się, jakbyśmy zostawili nasze ciała i nagle spojrzeli na siebie z góry, wyżej niż z dachów, które wydawały się pokryte konfetti. Zauważyliśmy, że 440 okien zmieniło się w 440 telewizorów, przesyłając tylko trzy kanały. Pierwszy – ptak latający w łazience, chowa sięContinue reading “Stadttraum 10”

Zasnęliśmy i wyśniliśmy taki sen.

W Simmering okna żarzyły zza przysłoniętych zasłon. Czuliśmy się, jakbyśmy zostawili nasze ciała i nagle spojrzeli na siebie z góry, wyżej niż z dachów, które wydawały się pokryte konfetti. Zauważyliśmy, że 440 okien zmieniło się w 440 telewizorów, przesyłając tylko trzy kanały. Pierwszy – ptak latający w łazience, chowa się w pralce i śpiewa. Drugi – juwel tv reklamujący tylko jeden pierścionek. Jak się próbowało zadzwonić, linia była pusta. Trzeci- księżyc w pełni, który spełnia życzenia. Zażyczyliśmy więc żeby błyszczeć. Po wypowiedzeniu pragnienia, księżyc zmienił się w biały hałas. Zapachniał jak kokos.

I tak zakończył się dziesiąty sen.

***
I have heard that past week in Vienna wedding ring was lost in Simmeringer Bad, Life Ball was happening in Rathaus and 440 TVs disappeared from warehouse in Simmering. And that is a fact.

translation: Joanna Zabielska

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s