Stadttraum 9

Biz uyuduk ve böyle bir rüya gördük. Herhangi bir rastgele vatandaşın gözünden bize bakmaya çalıştığımızda her şey daha taze ve hassas görünüyordu. Genelde karanlık, bulanıklık ve netlik karışımıdır çünkü baktığımızda gözler yaşlandıkça hasar görür ancak rüyada herkes tekrar bir çocuktur. 20. yüzyıl modası giymiş bir grup çocuk / yetişkin sokakta oynamaya başladı. Turuncu her şeyinContinue reading “Stadttraum 9”

Biz uyuduk ve böyle bir rüya gördük.

Herhangi bir rastgele vatandaşın gözünden bize bakmaya çalıştığımızda her şey daha taze ve hassas görünüyordu. Genelde karanlık, bulanıklık ve netlik karışımıdır çünkü baktığımızda gözler yaşlandıkça hasar görür ancak rüyada herkes tekrar bir çocuktur. 20. yüzyıl modası giymiş bir grup çocuk / yetişkin sokakta oynamaya başladı. Turuncu her şeyin küçük bir güneş gibi davranması ve hafif sıcak yayması gerekiyordu. Turuncu renkli tişörtü giyen insanlar hafif güneşin göğüslerinden yanmasından bahsettiler, mango dondurması flambé ediliyordu ve centler tutmak için çok sıcaktı, bu yüzden insanlar Neue Donau’ya attılar. İnsanlar inandıkça terlemeye başladık ve bize dokunan her şeyin farkında olduk. Mavi’yi özledik.

Ve orada dokuzuncu rüya sona eriyor.

***
I have heard that past week in Vienna was measured the hottest day in Inner city, people celebrated the International children´s day and there was a big fire in Ottakring. And that is a fact.

translation: Elanur Gülec

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s