Stadttraum 5

Wir sind eingeschlafen und haben einen solchen Traum geträumt. Alle Kathedralen, Kirchen, Synagogen, Moscheen aber auch Konzerthäuser und Oper sa premiestnilli z uličného priestoru do hrudných košov niekoľkých ľudí. V zástavbe ostali zívať prázdne diery. Ľudia s budovami v tele si zmenu najprv ani len nevšimli, iba podvedome začali siahať po vysokých klobúkoch a parochniach.Continue reading “Stadttraum 5”

Wir sind eingeschlafen und haben einen solchen Traum geträumt.

Alle Kathedralen, Kirchen, Synagogen, Moscheen aber auch Konzerthäuser und Oper sa premiestnilli z uličného priestoru do hrudných košov niekoľkých ľudí. V zástavbe ostali zívať prázdne diery. Ľudia s budovami v tele si zmenu najprv ani len nevšimli, iba podvedome začali siahať po vysokých klobúkoch a parochniach. Keď v nich však začali zvoniť zvony, ozývať sa hlasné spevy a koncertná hudba na prechode pre chodcov, zháčili sa a pokorne zastali. Okoloidúci na bielych koňoch s dlhými sivými hrivami zosadajú a pozorne načúvajú. Keď sa to skončí, pokývajú hlavou a poberajú sa opäť po svojom. Mladá žena sa začne smiať a z hrdla sa jej miesto zvuku vinú jedna jaseňová vetvička za druhou. Padajú jej k nohám. Vytvárajú okolo nej zelenú šuchotajúcu húštinu, do ktorej si potom sich hinlegt und schläft ein.

Und da endet der fünfte Traum.

***
I have heard that past week VdB visited Bratislava by boat, man walked through Wien Mitte with pineapple on his head, people were riding cabriolets with roof open and music out loud, ponies in Prater could not again be retired, in Favoriten man shot after leaving a club. And that is a fact.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s